Економіст Олександр Охріменко розповів, чого очікувати від цін цього року в Україні.

Про це він розповів у коментарі  Gazeta.ua.

За його словами, у січні Держстат фактично зафіксував рекордно низьку інфляцію. Ціни зростають значно повільніше, ніж минулого року.

“У січні подорожчав хліб, борошно, молочні продукти, яблука. Практично не змінилася вартість м’яса. Яйця подешевшали. Серед овочів ціна впала на капусту”, – роз0повів економіст.

За його словами, стрімкого здешевлення чи подорожчання якихось продуктів найближчим часом не побачимо.

“Зараз гривня зміцнюється. Тому ризику, що почнуть дорожчати експортні чи імпортні товари немає. Далі все залежить від погоди. Якщо будуть морози, снігопади, в ціні зростуть овочі, яйця, м’ясо. Зараз заговорили, що можуть підняти тарифи на електроенергію. Водночас людям обіцяють дешевший, ніж у січні, газ. Є можливість отримати менші платіжки за тепло. Ближче до літа в ціні впадуть яйця, молочні продукти”, – пояснює Охріменко.

Також Охріменко додав, що українці стали більше купувати товарів і послуг. Про це свідчить зростання роздрібної торгівлі торік.

“Зростання ВВП та зменшення рівня інфляції можливе за стабільного розвитку країни. Якщо не буде політичних, економічних катаклізмів, прогнози Національного банку справдяться. Інфляція триматиметься на рівні 5%. Звісно, бажано, щоб ВВП зросло на 5%, а не 3,5%, як говорять в НБУ. Досі не можемо досягнути рівня 2013-го”, – резюмував Охріменко.

Як писав “Вголос”, Ціни знизяться? Міністр енергетики зробив прогноз щодо цін на газ.