Перший заступник голови Львівської обласної ради Ігор Держко пропонує від імені сесії Львівської обласної ради звернутися до Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) та Генеральної прокуратури (ГПУ) з проханням створити незалежну комісію з метою комплексної перевірки всієї Брюховецької лісопаркової зони, а також інших земельних ділянок, зокрема, і тих, які звільнені від військових формувань. З відповідним депутатським запитом Ігор Держко виступив на засіданні сесії облради сьогодні.

Ігор Держко пропонує також профільним комісіям облради з питань законності, з питань земельних ресурсів та з питань екології розглянути ситуацію, яка склалася з відчуженням і використанням земельних ділянок на території Брюховецької селищної ради, дати оцінку і проінформувати на сесії облради.

Ігор Держко нагадав, що у березні 2004 року Брюховецькою селищною радою з грубим порушенням чинного законодавства було вилучено з Львівського держлісфонду, а в червні 2004 року передано в оренду з правом викупу і приватизації певними фірмами громадську житлову забудову дві земельні ділянки площею 9,8 га і 9,3 га.

Ці земельні ділянки, за його словами, Постановою Кабміну віднесені до лісопаркової частини Львівської приміської зони і зарезервовані для організації відпочинку, оздоровлення, лікування та туризму.

Крім цього ці земельні ділянки розташовані на території Львівського рекреаційно-курортного району, захищені кількома законами і кодексами України, а саме Лісовим, Земельним, екологічним, Курортним, законом про місцеве самоврядування”, ― додав він.

Прокуратура львівської області звернулася у судові органи про скасування рішень Брюховецької селищної ради. Шевченківський районний суд і Львівський обласний апеляційний суд скасували рішення селищної ради. Брюховецька рада звернулася із касаційною скаргою до Верховного суду і досі процес ще триває.

Ігор Держко також поінформував, що в процесі попередніх комплексних перевірок Міжрайонна природоохоронна прокуратура виявила ряд інших грубих порушень чинного законодавства, одним з яких є продаж 10 га такої ж лісопаркової землі у Брюховичах приватній фірмі „Перлина Закарпаття”.

Прес-Тайм