Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко заявив, що відповідатиме за проведенння переговорів з державами, які захочуть залучитити громадян України до сезонних робіт.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Сьогодні".

Пристайко зауважив, що уповноважив його займатися цим питанням прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, наразі вони намагаються зрозуміти, яким чином  організовано дати людям, які прагнуть працювати за кордоном відповідну можливість .

Крім того, Пристайко підмітив, що українських заробітчан дуже цінують в інших державах, і вони приносять хороший дохід своїм сім'ям.

Проте віцепрем'єр зауважив, що хотів би, що ці люди залишилися в Україні  і зробили "внесок в економіку країни, наприклад, побудувавши свої ферми".

Також він наголосив, що державі потрібні такі люди, адже вони дуже гнучкі та активні, оскільки готові їхати за тисячі кілометрів від дому для того, аби заробити кошти.

Проте урядовець підмітив, що влада не буде тримати нікого насильно, зазначивши, що "ми ж не Радянський Союз".

Пристайко повторив заяви Кабміну, що не буде вводитися жодних заборон на виїзд за кордон на роботу, додавши, що чартери для сезонних працівників будуть організовуватися на постійній основі.

Але він зауважив, що варто розрізняти осіб, які неорганізовано перетинають кордон між державами та можуть призвести до нового спалаху коронавірус та працівниками, які їдуть працювати в інші держави на 3-6 місяців з виконанням умов обсервації і вимог безпеки.

Віцепрем'єр ще раз зазначив, що найбільше від пандемії постраждали саме прикордонні області.