Цьому сприяли стурбованість та численні зауваження Держуправління ОНПС в Львівській області щодо стану території, на якій веде свою діяльність під час заготівлі деревини даний лісгосп: рубка дерев здійснюється без належної підготовки території та якісного відведення дерев в рубку, трелювання деревини здійснюється через гірські потоки, в результаті чого водойми забруднюються паливно-мастильними матеріалами, що призводить до загибелі риби та інших живих організмів.

Також виявлено, що Сколівський лісгосп неналежно очищає території лісосік після чергових рубок. Велику стурбованість Держуправління викликає й факт недостатнього догляду за лісовими культурами.

Як зазначають у Держуправлінні, такі порушення з боку Сколівського лісгоспу здійснюються впродовж кількох років. Тож перед тим, як вкотре розглянути звернення ДП «Івано-Франківський лісокомбінат» про надання дозволу на проведення санітарних рубок на території Сколівського лісгоспу, площа якого становить 10 982 га, Держуправління ОНПС в Львівській області вирішило почути думку Громадської ради, а також позицію керівництва НПП «Солівські Бескиди», представників місцевої влади, науковців-екологів.

Не менш важливим для екологічного консиліуму було й питання, чи спроможне згадане лісове господарство вести свою діяльність в межах діючого природоохоронного законодавства, не завдаючи руйнівної шкоди території Національного природного парку, на якій збережено унікальні ландшафти, рослини й тварини, занесені до Червоної Книги України. Варто зазначити, що землі Сколівського лісгоспу розташовані всередині масиву НПП «Сколівські Бескиди», через який проходять міграційні шляхи багатьох видів тварин, зокрема зубрів і ведмедів. На території Сколівського військового лісгоспу розташований і гірський хребет з вершиною Парашкою (1268м), збереження якого має неабияке значення для природно-рекреаційного потенціалу Львівщини.

Голова Громадської ради  при Держуправлінні ОНПС в Львівській області Михайло Гук звернув увагу присутніх на те, що мешканці Сколівського району неодноразово повідомляли громадським організаціям і державним органам виконавчої влади та контролюючим інстанціям про руйнівні порушення, виявлені в тих лісах після рубок. «Результати державного екологічного контролю свідчать, що більшість із цих фактів підтверджуються. Також можу заявити, що Сколівський військовий лісгосп не подає вчасно на розгляд Держуправління матеріали щодо погодження проведення санітарно-оздоровчих та лісогосподарських заходів. Тому вирішення даної проблеми має відбутись у контексті вимог чинного законодавства України з врахуванням позицій усіх сторін», – наголосив Гук.

Причини ведення такого господарювання, чи то – безгосподарності, т.в.о. начальника Сколівського військового лісгоспу Василь Тисяк пояснив кількома факторами: часті зміни керівницва лісгоспу, що призвело до відсутності належного контролю за визначенням ділянок для рубки деревини, які здійснювались приватними підприємцями. Також тимчасовий керівник Сколівського військового лісгоспу повідомив, що ліквідувати порушення, виявлені екоінспекторами, можна лише за умови вчасного і достатнього фінансування природоохоронних заходів, яких до кінця року можна виконати на суму 300 тис. грн.

Саме через плинність кадрів у ДП «Івано-Франківський лісопрмкомбінат» співпрацю з Сколівським військовим лісгоспом не може налагодити й керівництво Національного природного парку «Сколівські Бескиди». «Впродовж 2011 року в Сколівському військовому лісгоспі змінилось 16 керівників.  Сумніваюсь, що пропоновані 32 тис. куб.м.  рубок даним підприємством будуть освоєні до кінця 2012 року з дотриманням вимог природоохоронного законодавства. Попередньо Сколівським ВЛГ було запропоновано погодити проведення санітарно-оздоровчих заходів в обсязі понад 70 тис. м. куб. Враховуючи, що середній приріст насаджень складає 4-5 м куб. на 1 га, проведення заходів в таких обсягах може призвести до виснаження лісових ресурсів», – зауважив директор НПП «Сколівські Бескиди» Василь Бандерич. Про факти всихання смеречників на північних схилах Карпат, де розташовані ліси військового лісгоспу, повідомив заступник начальника Держекоінспеції у Львівській області Василь Стрищак:

Зауваження та пропозиції, які прозвучали на Круглому столі, визнали як керівник ДП «Івано-Фанківський ЛКП» Тарас Никончук, так і т.в.о. начальника «Сколівський військовий лісгосп» Василь Тисяк.  Своєю чергою, відповідальні за подальше ведення господарства на території Національного природного парку особи запевнили учасників обговорення в докладанні ними зусиль, аби санітарно-оздоровча вирубка деревини відбувалась за усіма нормами та правилами.

Незважаючи на звернення Львівської облдержадміністрації, Міністерство оборони України наразі не має наміру передавати землі Сколівського військового лісгоспу у постійне користування НПП «Сколівські Бескиди». Оскільки територія лісгоспу потребує проведення санітарно-оздоровчих заходів, Державне управління охорони навколишнього середовища в Львівській області вирішило рекомендувати ДП «Івано-Франківському ЛПК» розробити та представити  детальний план проведення лісогосподарських заходів із дотриманням лісівничих та організаційних вимог до виконання робіт.

Ліміти на використання природних ресурсів  у межах території Сколівського військового лісгоспу на 2012 рік Держуправління вирішило погоджувати поетапно: після кожного усунення правопорушень, які виявлені в діяльності лісгоспу. Така пропозиція отримала підтримку учасників Круглого столу, які вважають, що здійснення контролю за дотриманням Сколівським військовим лісгоспом вимог чинного законодавства має відбуватись регулярно відповідними інстанціями.