Як розповів організатор фестивалю та прес-секретар МО «Дзиґа» Юрко ВовкоГон, несподіваним для українського джазового руху є і формат багатоденного транскордонного музичного марафону, який пропонує "Jazz Bez-2008". Упродовж 10 днів у 10 містах України та Польщі виступлять 24 колективи та 93 музиканти з 12 країн світу (США, Польща, Литва, Латвія, Німеччина, Швеція, Великобританія, Франція, Росія, Румунія, Італія та Україна).

Серед найбільш знакових імен: Давид Голощьокін (Санкт-Петербург), Petras Visniauskas (Вільнюс), Mirchea Tiberian (Бухарест), Klaus Kugel (Кельн), Jacek Kochan (Варшава), Enzo Rocco (Кремона), «Laboratorium» з Польщі та «Saga Quartet» з Литви і великий подарунок Львову - три найкращі саксофоністи 2008 року: Mats Gustafsson, Peter Brotzmann i Ken Vandermark.

За словами лідера гурту «МТ-3» Мартина Твердуна, джазове життя свої корні повинне запустити в усі закутки країни: «Звичайно, джазове життя у порівнянні з дев’яностими роками набуло свого розвитку, але хотілося б, щоб люди були більш уважні до джазу, щоб більше було музикантів і більше місць, які б об’єднували все це».

Львівські концерти фестивалю "Jazz Bez" проходитимуть у театрі ім. Марії Заньковецької, у Львівській Філармонії та в клубі «Picasso». Таким чином поєднуватимуться різні формати джазових концертів -клубний та масовий.

У великих залах виступатимуть виконавці, музика яких є доступнішою великій аудиторії, а майстерність гри є загальновизнаною.

Фестиваль розпочнеться 5 грудня блюзовою прелюдією від «ветеранів» української та польської блюзової сцени «The Mandry» та «Outsider Blues».

Продовжиться 6 грудня концертом маестро Давида Голощьокіна (патріарха російської джазової сцени із Сакт-Петербургу) та піонерів польського джаз-року краківського «Laboratorium».
Після перерви на клубні концерти, виступи у великих залах почнуться 12 грудня, «філармонійною» грою найвідомішого польського джазмена Jaceka Kochana та зірками джазової імпровізації проекту «BUCHKYS»: Petras Visniauskas (Вільнюс), Mirchea Tiberian (Бухарест), Klaus Kugel (Кельн) та Марк Токар (Львів).

Наступного дня у театрі Заньковецької мелодійного та ліричного литовського джазу гратимуть «Saga Quartet» та «2 good». Завершиться "Jazz Bez" великим концертом трьох найкращих саксофоністів 2008 року «SONORE»: Mats Gustafsson, Peter Brotzmann, Ken Vandermark.

Для поціновувачів тонкощів джазової музики, фестиваль пропонує клубні концерти у «Picasso» із 7 по 11 грудня. Тут лунатимуть: зірковий проект «Aspekt», де відомий львівський джазмен Юрій Яремчук зібрав віртуозів з різних країн; люблінські еспериментали «KARMAPA» та джаз-реггі-ска...формація «PRZEDWIETRZE»; «Moonlight Walk Jazz Quartet» зі Вроцлава; "FBI Jazz Project", що поєднав молодих музикантів Великобританії, Польщі та України; експериментальний проект французького діджея «At the same time»; філософський ф'южн з берегів моря від севастопольських «Fusion Orchestra»; майстерно зіграну класику джазу від польських «Soundchek»» лірично-поетичну програму від львівських «МТ-3» та нове звучання від улюблених «Shockolad+PL», які додали до свого складу польських друзів. Вибирати є серед чого.

Квитки на концерти можна придбати (відповідно до місця проведення); у касах театру ім. Марії Заньковецької , у касах Львівської Філармонії, у касах клубу «Picasso» і у галереї «Дзиґа».

«Вже доброю традицією фестивалю стали знижки на квитки для студентів та працівників закладів культури. Цьогоріч квитки із знижкою 50% на концерти «ДжазБезу», що відбуватимуться у театрі ім. Марії Заньковецької та у Львівській Філармонії, студентство зможе придбати у галереї «Дзиґа» (вул. Вірменська,35) до 1 грудня», - повідомила організатор та керівник рекламного відділу МО «Дзиґа» Юлія Хомчин.

Повна ціна квитка від 40 до 100 грн.

«50% квитків уже продано, тому ми бачимо, що попит є на цей фестиваль», - додала вона.

Загальне фінансування фестивалю (Польща та Україна) - $200 тис.

Нагадаємо, що "Jazz Bez – 2008» відбуватиметься із 5 по 14 грудня. Програму фестивалю можна подивитися тут www.proturizm.com.ua/news/72.html

Організатори фестивалю: МО «Дзиґа», ЛМР, Львівська ОДА, Польський інститут у місті Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Консульство Литовської Республіки в Україні, Французький культурний центр.