Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Учасники зустрічі обговорили питання промоції транскордонної співпраці та регіонального розвитку української та польської частин Карпатського єврорегіону.

У рамках Форуму створено Раду Карпатських мас-медіа, до складу якої увійшли представники спілок журналістів регіонів української та польської частин Карпатського єврорегіону та асоціацій Карпатський Єврорегіон Польща та «Єврорегіон Карпати – Україна».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, який наголосив на важливій ролі засобів масових інформації у популяризації тих ініціатив, які реалізують в Карпатському Єврорегіоні, до складу якого входить і Львівська область.

Окрім того, Валерій П’ятак привітав учасників з підписанням Угоди про створення Ради Карпатських мас-медіа та висловив сподівання, що така ініціатива сприятиме ефективному розвитку незалежної преси в українсько-польському прикордонні. Валерій П’ятак зазначив, що саме незалежна преса є основою перетворень у нашій країні, тому цінності журналіста полягають у двох ключових речах – правді та професіоналізмі.

Разом з тим, учасники Форуму обговорили важливі аспекти українсько-польської співпраці, а також і засобів масової інформації у межах Карпатського Єврорегіону.

Представники електронних, друкованих мас-медіа, радіо та телебачення, а також спілок журналістів Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей України та Підкарпатського воєводства Республіки Польща обговорили питання щодо висвітлення проблем Карпат у польських та українських ЗМІ. Водночас вони визначили, які важливі теми оминають журналісти і як можна спільно допомогти у промоції регіону.

На Форумі презентували напрацювання проекту «Карпатські мас-медіа як інструмент промоції транскордонної співпраці у Карпатському Єврорегіоні», публікацію «Карпатські мас-медіа – аналіз та можливості польського-українського транскордонного співробітництва», видану у його рамках.