Впровадження законопроекту віце-прем'єр-міністра України Романа Безсмертного "Про територіальний устрій України" у 2006 році загрожує зривом виборів до місцевих органів влади та паралічем влади на місцях.
Про це йдеться в підсумковій декларації круглого столу "Адміністративно-територіальна реформа в Україні", проведеного Львівською обласною організацією УНП вчора, 13 травня.
На думку членів партійної організації УНП, адміністративно-територіальна реформа повинна проводитися у комплексі з реформою законодавства про місцеве самоврядування та місцеві державні адміністрації (зокрема, в контексті надання більше повноважень територіальним громадам сіл, селищ та міст), внесення змін та доповнень до Бюджетного кодексу України, кардинальна зміна законодавства про місцеві податки та збори (зокрема, впровадження такого необхідного податку як податок на нерухомість).
Обласна організація УНП також вважає за недоцільне зводити проблему адміністративного устрою суто до перерозподілу території України, враховуючи виключно арифметичні показники.
Учасники круглого столу з'ясували, що даний законопроект містить 143 суперечності між своїми нормами та іншими законами України, а для того, щоб реформу впровадити потрібно внести зміни у 166 законів України.
На їх думку, в процесі проведення реформи необхідно розробити, прийняти (або внести зміни в існуючі) нормативно - правові акти, зокрема: Конституція України, Закон "Про місцеве самоврядування", Закон "Про місцеві державні адміністрації", Бюджетний кодекс, Земельний кодекс, Закон "Про місцеві податки та збори", Законодавство про розмежування державної та комунальної власності, Закон "Про міста - регіони" (або про великі міста), Закон "Про фінансову основу місцевого самоврядування", Закон "Про органи виконавчої влади", Законодавство про вибори, інші нормативно-правові акти.
У зв'язку із цим УНП ініціює широкомасштабне обговорення цього питання у на всіх рівнях у Львівській області, "з метою інформування населення Львівщини та виявлення ефективного підходу до реформування українського суспільства".
В роботі круглого столу "Адміністративно-територіальна реформа в Україні" брали участь науковці ЛНУ ім. І.Франка та Академії державного управління при Президентові України, голови райдержадміністрації, сільські голови, депутати Львівської міської та обласної рад, а також активісти УНП.