Роман Ілик – перший заступник голови Львівської обласної ради.

Пане Романе, вчора, під головуванням Міністра регіонального розвитку та будівництва України Василя Куйбіди, відбулася нарада з питань будівництва доступного житла на Львівщині. Які перспективи будівництва доступного житла в час економічної кризи?

Одразу хочу зазначити, що є різниця між соціальним житлом, яке повинна будувати держава, елітним житлом, що будується будівельними компаніями виключно на комерційних засадах, і доступним житлом, будівництво якого ведеться за рахунок інвестицій приватних осіб і за активної підтримки держави.

Якщо говорити про будівництво доступного житла, то потрібно відзначити, що на сьогоднішній день є достатня кількість людей, яка бажає його купити. Якщо ми говоримо про якісний продукт, що буде збудований з урахуванням сучасних підходів, тобто, це буде просте й якісне проектування, швидке і сучасне будівництво, то зрозуміло, що попит на таке житло буде. Адже сьогодні є люди, які потребують покращення житлових умов і мають певні заощадження. Вони не вже не довіряють своїх грошей банку, але можуть вкласти їх у житлове будівництво під державні гарантії.

Яка допомога власне держави у будівництві доступного житла?

На сьогоднішній день ми маємо державну програму фінансування доступного житла в Україні, а в проекті державного бюджету на 2010 рік передбачено її фінансування у розмірі 1 млрд. грн. З цієї суми Львівщина могла б отримати близько 40 млн. грн.

У даний час, для здійснення урядової програми бракує обласної програми будівництва доступного житла, яка б узгодила рішення Уряду з потребами і можливостями Львівської області. Зокрема, нам потрібно проаналізувати ринок послуг житлового будівництва, щоб з’ясувати, які будівельні компанії виконують свою роботу якісно, ми також повинні вияснити, чи є у нас необхідні виробники якісних будівельних матеріалів і, безумовно, обов’язково будувати на основі енергозберігаючих технологій.

Пане Романе, за рахунок чого можливе таке здешевлення доступного житла?

За рахунок того, що земельні ділянки виділяються безкоштовно і знаходяться на такій території, де вже є можливість підключатися до комунікацій. Також для здешевлення житла зменшити вартість банківських кредитів, що, на сьогоднішній день є надто дорогою. Зрозуміло, що без державної програми кредитування справді доступного житла збудувати не вдасться.

На коли планується прийняття такої програми у Львівській області?

За підсумками наради, ми прийняли рішення, що Львівська обласна рада, спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, у першому кварталі 2010 року розробить і розгляне регіональну програму будівництва доступного життя. Попри всі економічні труднощі, сьогодні у нас є можливість прийняти цю програму і довести її до логічного завершення.