Голова ЛОО ВО «Батьківщина», перший заступник голови Львівської облради Роман Ілик на останньому засіданні сесії Львівської облради 5-го демскликання:

- Партія «Батьківщина» не визнає результатів виборів до Львівської обласної ради. Ці вибори були нечесні, абсолютно недемократичні, вони відкинули Україну назад. Головне, що цю думку поділяють і оприлюднили у Європі і США. Це були бої без правил. Влада не допустила до виборчих змагань «Батьківщину», яка за усіма соціологічними прогнозами є однією з найвпливовіших опозиційних сил на Львівщині. Суди, правоохоронні органи, прокуратура стали арбітрами без принципів і моралі, наче обслуговуючий персонал для Партії регіонів. Їхнє завдання було дискваліфікувати «Батьківщину», не допустити до виборів. Влада зреалізувала свій сценарій. Але якою ціною?

Це питання щодо честі переможців - чи відчуваєте ви себе панове переможцями? Та, насамперед, ви мали відстоювати чесні правила виборів. Я хочу запитати у вас: «Чи визнали ви б професіоналізм, наприклад, Кличка, якби він вийшов на ринг з суперником-початківцем, якби він свідомо все зробив для того, що достойного суперника не допустити до бою? Чи відчув би він смак цієї перемоги, чи зміг би він одягнути той чемпіонський пояс переможця і головне – подивитися в очі своїм вболівальникам?» Такі змагання це просто фарс. Програла не «Батьківщина», програла країна в цілому. Програла країна, яку перетворюють в Гондурас. Не лише за рівнем життя, а й за такими показниками як демократичні вибори, як свобода слова і ЗМІ. Тому кожен з нас повинен задуматися – хочемо ми, панове, жити політиками у африканській країні чи в Європейській країні.

Ми не відчуваємо себе переможеними. Ми чесно боролися за те, аби люди мали це право вибору. Депутатські мандати для нас не є самоціль. Ми це довели, не приставши на пропозицію інших політичних сил, інших політичних партій балотуватися у їхніх списках. Ми не здали партійні квитки «Батьківщини» в обмін на депутатські значки.

У Львівській «Батьківщині» починаються зміни. Ми зараз формуємо абсолютно нову команду, завдання якої довести, що партія – це не клуб за особистими інтересами, а реальна можливість відстоювати інтереси громади.

Від імені партійців «Батьківщини» вітаю з перемогою на виборах «Свободу». Отримавши таке потужне представництво у Львівській міській та обласній радах, ви маєте усі, без винятку, важелі впливу вирішувати проблеми регіону. Сьогодні «Свобода» на Львівщині без перебільшення стала владою, взяла на себе відповідальність за стан справ у Львові та в області. Бажаю вам гідно пройти це випробування владою, а найголовніше – не втратити той кредит довіри, який надали вам прості люди.