„Вибори застали зненацька всі органи місцевого самоврядування”, — повідомив сьогодні на прес-конференції голова правління ЛОГО „Комітет виборців України” Роман Кошовий.
За словами Романа Кошового, початок виборчої кампанії на Львівщині показав, що виконавчі комітети органів місцевого самоврядування виявились неготовими до виконання вимог чинного виборчого законодавства. Зокрема, вчасно не було підготовлено списків виборці та не обладнано місця для агітаційних матеріалів. „На 1 число не були готові загальні списки виборців фактично ніде. До 2 липня не були оформлені стенди. Ті стенди, які є оформлені на сьогоднішній день є занадто малими”, — відзначив Роман Кошовий.
„Лише 14 липня було зафіксовано у Львівській обласній раді складання загальних списків виборців по деяких районах Львівської області. Серед 20 районів загальні списки виборців були складені приблизно у половині”, — відзначив аналітик ЛОГО КВУ Назар Бойко.
Також в липні найбільш розповсюдженими були порушення під час збору підписів на користь Віктора Януковича, що супроводжувались використанням службового становища та адміністративним тиском на виборців, різними формами обману або підкупу громадян, фальсифікацією підписних листів. „Оскільки найбільш активно до цього часу збором підписів займався Віктор Янукович, то найбільше зауважень як по Україні, так і по Львівщині, є до ініціативної групи по збору підписів за Віктора Януковича. У Львівській області відбувався певний адміністративний тиск”, — повідомив Роман Кошовий
„Львівщина відзначилась певними „кримінальними” елементами політичного протистояння. Практично всі „кримінальні” ексцеси стосувалися представників штабу Олександра Мороза”, — сказав Роман Кошовий.
Згідно зі словами Романа Кошового, незаконність по збору підписів проявилась у тому, що „підписи збирались у приміщеннях організацій, що заборонено законом, а також підписи збирались через погрози, обман, підкуп”.
На думку Романа Кошового, майже всі кандидати, в залежності від того, наскільки їм буде доступний адміністративний ресурс, будуть використовувати ті чи інші незаконні методи.
Сьогодні ЛОГО КВУ представила результати реалізації проекту „Програма захисту прав виборців під час проведення президентської виборчої кампанії 2004 року на Львівщині”. Програму підтримано „Фондом сприяння демократії” Посольства США в Україні.