Як в цілому оціните виступ збірної на турнірі у Баку?

Ми задоволені, посісти перше місце завжди приємно. Трішки шкодуємо, що не вдалося у цих матчах задіяти тих гравців, на яких покладаємо більше надій. Мова звісно йде про трьох гравців львівської Енергії (Денис Овсянніков, Сергій Чепорнюк та Валерій Легчанов – Авт.), які через травми не взяли участь у цьому турнірі. Також не було воротаря Євгена Іваняка, який травмував спину у грі проти хорватів у відборі до чемпіонату світу. На турнірі у Баку перевірили найближчий резерв команди. Вважаю ці гравці себе проявили непогано. Окрім цього, пробували у матчах різні тактичні схеми.

У нашого «вічного» суперника збірної Азербайджану Україні нарешті вдалося взяти реванш.

Я ще в Баку сказав, що Азербайджан у нас не виграє. Навіть коли ми з ними грали у відборі до чемпіонату світу відчувалося, що їхній рівень гри уже не той. Виконавці у цій команді шалені, однак без двох провідних гравців Біро Жаде та Тверянкіна гра у них ведеться уже не так. Це і відчули наші гравці. Біро Жаде – це думка на полі. Інші гравці втілювали його задуми в життя. А воротар Тверянкін задає хороший темп цій команді. Хоч і команда у них дуже сильна, однак кидалося у вічі, що без них у них виходить не усе. Непогано себе на турнірі зарекомендували Кузь, Рось, Федорченко, Камеко. Утім, кидається у вічі те, що їх треба ще повозити зі збірною. Все-таки це не той рівень гри, який вони грають у клубах. Вважаю якщо так і далі піде справа, хтось з них закріпиться у головній команді країни.

Чому збірна так слабо захищається, коли суперник йде в бій з п’ятим польовим гравцем?

У збірній України пріоритет по грі з п’ятим польовим гравцем надається гравцям Енергії. У складній ситуації вони зазвичай грають довше на полі. Це і при захисті, і при атаці, коли нам треба кидати в бій воротаря-моталу. Зараз не було Овсяннікова, Чепорнюка, Легчанова. Це одразу було помітно. Допустили дві грубі помилки, через які відбулися два взяття воріт.

Чи визначився тренерський склад збірної з гравцями, які поїдуть на чемпіонат Європи у Хорватію?

Майже. У нас є список з 16-ти гравців, однак поїдуть лише 14 виконавців. Заявку на чемпіонат Європи ми подали ще за місяць до турніру. Наприкінці січня у нас на базі в Києві буде збір, на якому ми уже остаточно оголосимо список людей, які поїдуть у Хорватію.

Тріо «енергетиків», які пропустили турнір в Баку, зіграють на чемпіонаті Європи?

Так. Овсянніков і Чепорнюк уже тренуються. Легчанов також швидше за все зіграє у Хорватії.

Чи готує збірна України якісь сюрпризи іспанцям та словенцям – нашим суперникам у групі?

Налаштовуємося виграти. У нас є свій стиль гри, у них свій. Усе покажуть матчі. Не зроблю секретом і скажу, що більше налаштовуватимемось на Словенію, адже з ними у нас перша гра. Акцент ми зробимо на перший матч. Нам категорично не можна програвати. Самі розумієте, що таке збірна Іспанії. Це міні-футбольний гранд. Загалом, ми готові боротися за медалі. Скажімо, за бронзу. У нас непогана команда, є гра, є взаєморозуміння на майданчику.

Фото: sport.ua