Колишній технічний кандидат в президенти Роман Козак подає позов на газету "Украна молода" позов до суду, вимагаючи відшкодувати 1 мільйон гривень. Про це пише "Україна Молода" в середу.

Як йдеться в статті, приводом для позову є стаття в газеті "Доля провокатора", в якій виданная писало про намагання Козака намагався заборонити продаж на Майдані оунівської газети "Нескорена нація", яка розповідає про його виборчі "заслуги".

Як повідомляє газета. Після цієї статті, 4 липня на факс видання прийшла позовна заява, у якій Козак звертається одразу до Шевченківського райсуду.

"Позивач вважає, що Відповідач наніс моральну шкоду Позивачу як громадсько-політичному та державному діячу України... Позивач вважає, що Відповідач повинен поновити порушені цивільні права та інтереси Позивача... вимагає... публічно вибачитись через цю ж газету та надати рівноцінну площу для спростування... Позивач вважає, що Відповідач повинен відшкодувати моральну шкоду і немайнові збитки Позивачеві, зв'язані з захистом його порушених прав, в сумі 1 000 000 гривень", - йдеться в заяві.

Вилдання також зазначає, що згідно із законом позивач має сплатити державне мито в сумі 10 відсотків від позовної вимоги, тобто 100 тисяч гривень, проте в заяві Козак просить суд "відстрочить оплату державного мита від суми позивної вимоги до рішення суду по справі". Більше того — Козак просить стягнути "його" держмито з відповідача, тобто "УМ".

"Суд такі позови не повинен навіть брати до розгляду. Тож не дивно, що вчора у канцелярії Шевченківського райсуду "Україні молодій" повідомили, що позовну заяву громадянина Козака в них не реєстрували", - зазначає видання.

Коли на прохання видання прокоментувати свою спробу перекласти сплату мита на газету, Козак відповів "Суд має врахувати, що я простий голова партії і бідний державний службовець, до того ж у мене важкий стан здоров'я".

Під час виборів Козак був технічним кандидатом, метою якого була піар-акція, направлена проти кандидата Віктора Ющенка.

Коаліція "Свобода вибору" за результатами свого моніторингу назвала Козака третім після Ющенка і Януковича за кількістю грошових витрат на політичну рекламу.

Українська правда