Про це завив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал в інтерв'ю Главкому.

«Сьогодні, щоб пройти через Керченську протоку, потрібен дозвіл РФ. Росіяни принципово затягують терміни – то в них немає буксира, то ще щось. Якщо раніше все займало кілька годин, то сьогодні до 70 годин тримають. За ці кілька днів компанії витрачають великі гроші. Через це іноземні партнери відмовляються заходити в Азовське море. Йде такий штучний економічний тиск, штучна блокада. Треба підіймати це питання перед міжнародними організаціями», – заявив він.

Цигикал зауважив, що росіяни затримують іноземні кораблі не в самому Азовському морі, а переважно в районі Керченського мосту. «Вони вважають, що це їхні внутрішні води, і якщо ми туди зайдемо, то це буде конфлікт. Ми повинні це розуміти», – сказав очільник ДПСУ.

За словами посадовця, проблема в Азовському морі існує, тому що немає визначеної лінії розмежування. Україна в односторонньому порядку затвердила її ще у 1998-99 роках указом президента Кучми, але Росія її не визнає. Тому море вважається територією спільного використання.

Цигикал додав, що кілька днів тому трапилась ситуація, коли корабель Російської Федерації «Краснодонець» вийшов у море і наблизився на вісім миль до нашого берега. Вони виходять для того, щоб затримувати наші риболовецькі судна. Ми вислали в цей район корабельно-катерну групу і попросили росіян забратися і хвилин за 20 вони таки пішли до свого берега.

Зараз щороку комісія з рибальства підписує угоду на наступний рік, яка визначає порядок вилову риби і перебування суден обох країн в Азовському морі. Окрім цього, там вказується, що кожна зі сторін може оглядати будь-яке судно іншої, і під час виявлення порушень притягувати їх до відповідальності.

«Враховуючи ситуацію, президент нещодавно дав міністру оборони доручення посилити наші позиції в Азові, і я знаю, що така робота ведеться», – наголосив Цигикал.