Як повідомляє прес-служба СБУ, контррозвідка відомства викрила та попередила виконання задуму іноземних спецслужб, які мали дестабілізувати ситуацію в Україні за допомогою терористичних актів стосовно вищих посадових осіб країни, диверсій на об'єктах критичної інфраструктури, організації масових заворушень за участю проросійськи налаштованих громадян.

Для цього під прикриттям громадсько-політичного об’єднання «Громадська ініціатива» було створено підпільну диверсійно-терористичну організацію з чіткою ієрархічною структурою. Вона мала політичний, правовий, силовий та оперативний блоки.

«Встановлено, що керував цією підпільною диверсійно-терористичною групою завербований російськими спецслужбами громадянин Російської Федерації Сергій Растрігін (1992 р.н., уродженець м. Харків, прізвиська «Віктор», «Студент», «Архітектор»). Також до керівництва причетний громадянин України, засновник організації «Кияни за чисте місто», комендант «Антимайдану», завербований ФСБ РФ, Олександр Зінченко», – повідомили в СБУ.

Растрігіна затримала контррозвідка СБУ. Натомість Зінченко переховується в Москві.

Як повідомляє СБУ, диверсійна група планувала  захопити адміністративні будівлі органів державної влади та місцевого самоврядування, вчинити диверсії та теракти на підприємствах зв'язку, транспорту та комунального господарства столиці.

Також виявлено обладнану схованку зі зброєю у Києві. Диверсанти зберігали там ПЗРК, протитанкові гранатомети, реактивні вогнемети, гранати.

Також диверсанти планували роздавати та розклеювати листівки від імені так званої «Київської народної республіки», починаючи з 24 жовтня і до дня виборів до Верховної Ради, пише УНІАН. Терористи також планували підірвати літак в аеропорту «Жуляни» зранку 26 жовтня, обстріл будівлі Центрвиборчкому в ніч з 25 на 26 жовтня та Кабміну у цей самий період. Загальна сума винагороди угрупованню, як з’ясували співробітники СБУ, становила $ 64 тис. 200.

Диверсійна група також мала організувати протестний рух проти дій української влади та масові заворушення. Планувалась активна робота в середовищі військовослужбовців, агітаційні заходи в трудових колективах та профспілкових організаціях. 

На даний час контррозвідкою здійснюються заходи з припинення протиправної діяльності решти керівників та членів терористичної організації «Громадська ініціатива».