За словами Лариси Середяк, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року вступила в активну фазу. У 2011 році зовнішнє оцінювання буде проведено з таких предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська.

«Новизною є дві позиції. По-перше, обов’язковим є тільки один іспит з української мови та літератури. Минулоріч обов’язкових іспитів було два - другим був математика або історія України. По-друге, добавлена російська мова як загальноосвітній предмет», - розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Учасниками зовнішнього оцінювання 2011 року можуть бути всі, хто отримав атестат про середню освіту, або хто отримає його у 2011 році. Як і минулого року, за бажанням учасників передбачається переведення тестів на 6 мов національних меншин: російську, румунську, угорську, польську, молдовську і кримськотатарську.

За повідомленням Лариси Середяк, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від № 961 «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України», при вступі у ВНЗ обов’язковим є сертифікат з балами не нижчими за 124 бали.

«Також у 2011 році працюватимуть на вступ абітурієнта сертифікати 2008, 2009, 2010 років. Це означає, що абітурієнт має право, поступаючи у 2011 році до ВНЗ, взяти кращі результати свого тестування з кількох років, якщо він брав у них участь. Допускається участь у конкурсі сертифікатів з меншою кількістю балів ніж 124, якщо з профільного предмету буде 170 балів і вище», - зауважила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

На думку Лариси Середяк норма про те, що 2011 року можуть подаватися сертифікати 2008-2010 років суперечить тестології, адже сертифікати різних років не мають однакової ваги.

У цих правилах прийому також передбачено, що зовнішнє незалежне оцінювання за бажанням можуть не здавати кілька категорій осіб: особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди I та II груп, діти-інваліди); військо службовці Збройних Сил України та інших військових формувань, які проходять військову службу або які звільнені зі строкової служби в рік вступу до ВНЗ; особи, для яких Український центр оцінювання освіти не може забезпечити проходження незалежного оцінювання через захворювання цих осіб – до прикладу, це люди з тяжкими вадами зору. У цьому переліку є дві нові позиції: особи, які здобули освіту у 2007 році і раніше; громадяни України, які в рік вступу здобували освіту за кордоном. Тобто особи, які входять до цих категорій, вибирають чи їм писати тестування, чи складати вступні іспити.

Відповідно до наказу МОН, змінилися терміни подання документів на денну форму. Цей термін збільшився на 2 тижні. Тепер документи у ВНЗ абітурієнти можуть подавати у період з 1 липня до 31 липня 2011 року. Натомість збереглася норма про те, що абітурієнти мають право подавати документи максимум у 5 вузів і на три спеціальності в кожному з них.