Про це повідомив на брифінгу в Донецьку перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва у Європі Александр Хуг, розповідаючи про деталі обстрілу, здійсненого 27 травня поблизу Авдіївки та Ясинуватої, інформує УНІАН.

Як розповів Хуг, сьогодні патруль місії ОБСЄ здійснював спостереження у одній із гарячих точок біля лінії зіткнення на Донбасі, де зберігається неспокійна ситуація. Спостерігачі намагалися у Соледарі сприяти встановленню діалогу між російським та українським генералами зі Спільного центру з контролю та координації.

«Коли я перебував у Соледарі, ми погодилися зустрітися на лінії зіткнення, і що обидва генерали прибудуть з протилежних сторін разом з СММ, щоб спробувати надіслати чіткий сигнал, що можна припинити вогонь у цій гарячій точці (поблизу Авдіївки та Ясинуватої)», – сказав він.

Він нагадав, що за день до того спостерігачі зафіксували сотні порушень режиму припинення вогню.

«І тиша, яка там була, коли розпочалася зустріч, тривала недовго», – зазначив представник ОБСЄ.

За його словами, під час зустрічі на лінії зіткнення генерали домовилися про припинення вогню в іншому районі для того, щоб дозволити «забрати тіла полеглих представників так званої «ДНР».

Зустріч тривала годину, а потім, як розповів Хуг, надійшло повідомлення, що у тому місці режим припинення вогню почав порушуватися. Зокрема, надійшли повідомлення про поранення у лавах бойовиків «ДНР».

Хуг зазначив, що згодом знову було знайдено можливість домовитися про припинення вогню у тому місці для того, щоб його відвідати.

«Ми прибули на місце інциденту з сімома членами так званої «ДНР», російським генералом та одним з його офіцерів. Коли ми приїхали, пораненого члена «ДНР» вже забрали з того місця, тому ми самостійно не змогли підтвердити», – сказав Хуг.

Опісля цього, на місце інциденту приїхала інша група, щоб забрати тіла вже вбитих бойовиків «ДНР», які були ліквідовані напередодні вночі. Спостерігачі побачили, як забрали два тіла.

«Перед тим як забрати третє тіло, ми почули свистіння куль над головами. Усі члени «ДНР» та російський генерал і наш патруль вимушені були сховатися. На цьому місці ми почули додаткові постріли», – сказав Хуг, зауваживши, що тільки-но третє тіло вдалося забрати, усі присутні залишили цей район.

У зв'язку з цим Хуг нагадав, що СММ є цивільною неозброєною місією, яка здійснює спостереження. Він наголосив, що після цього інциденту в районі Авдіївки та Ясинуватої стало зрозумілим, що єдиним шляхом досягнення стійкого режиму припинення вогню є шлях розведення сторін на Донбасі.

«І це саме те, до чого ми закликаємо. Ініціатива дійсно може надходити і від нас, але домовленість у цьому зв'язку повинна бути знайдена поміж сторонами», – сказав Хуг, запевнивши, що місія ОБСЄ готова підтримувати будь-яку подібну ініціативу.