Російська влада в Криму використовує звинувачення в тероризмі як зручний інструмент репресій.

Про це заявив директор правозахисної організації Human Rights Watch з питань Європи та Центральної Азії Г’ю Вільямсон, повідомляє «Радіо Свобода».

«Російська влада намагається зобразити кримських татар, які виступають проти російської окупації як «терористів» і «екстремістів»… Російська влада в Криму використовує звинувачення в тероризмі як зручний інструмент репресій», – сказав Вільямсон.

У доповіді, опублікованій Human Rights Watch 12 липня, йдеться, що в Криму за звинуваченням у тероризмі проходять 24 кримські татари, 20 із яких були арештовані під час рейдів у будинках за участі збройного спецназу. Правозахисники зазначили, що четверо кримськотатарських активістів із числа заарештованих піддавалися тортурам. Повідомляється, що адвокатам відмовляли в праві бути присутніми під час обшуку або арешту.

Human Rights Watch закликає російську владу звільнити всіх заарештованих активістів і припинити практику використання «широкого антитерористичного законодавства для придушення свободи слова, свободи вираження думок і свободи релігії».

Російська сторона поки не коментувала заяви Human Rights Watch.

Нагадаймо, після російської анексії Криму навесні 2014 року на півострові регулярно проходять обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв’язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

Як писав «Вголос», Меджліс кримськотатарського народу запропонував НАТО посилити тиск на Росію і взяти під опіку українських моряків, яких незаконно утримує РФ.