Про це під час лекції «Організація державної служби у Російській Федерації» розповів слухачам Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України директор Орловської філії Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові Російської Федерації, доктор політичних наук, професор Віктор Ніцевич, повідомили Вголосу в Інституті.

Сьогодні російські фахівці в сфері державного управління – як практики, так і науковці, все більше говорять про необхідність впровадження так званого «ефективного контракту». Тобто, трудового контакту, який чітко визначатиме критерії ефективності працівника або керівника, і фінансову винагороду, на яку може особа претендувати залежно від своєї ефективності. Необхідність таких змін фахівці пояснюють тим, що діючий Кодекс законів про працю застарів і неспроможний врегулювати всі сучасні трудові відносини, зокрема на державній службі. Ситуація є цілком аналогічною і в Україні, адже в обох випадках говоримо про дещо видозмінений радянський «КЗоТ», прийнятий у 1971 році.

Цікавим є те, що у Російській Федерації основну групу підтримки нововведень складають самі чиновники, які вкрай незадоволені «зрівнялівкою» і вважають, що премії і надбавки мають отримувати лише ті, хто краще працює. Український колега професора Ніцевича – заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління Андрій Ліпенцев зазначив, що в Україні подібних нововведень можна очікувати з 1 січня 2014 року, коли набере чинності новий закону «Про державну службу» і будуть впроваджені принципи «управління за цілями». З цією метою Національне агентство з питань державної служби розробило пакет нормативних актів, які, зокрема, суттєво змінять принципи оцінювання діяльності державних службовців.

Віктор Ніцевич очолював делегацію Орловської філії Російської академії народного господарства і державної служби при Президенті Російської Федерації, яка днями відвідала Львів на запрошення керівництва Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Виші співпрацюють лише другий рік, але вже налагодили активну співпрацю у науковій та видавничій сферах.

У різні роки, у Львівському регіональному інституті державного управління викладали знані вітчизняні і зарубіжні практики та науковці у галузі державного управління, серед яких: перший президент України Леонід Кравчук, віце-прем’єр уряду Грузії (2004-2012рр) Георгій Барамідзе, міністр економіки Республіки Польща (2001-2005рр.) Яцєк Пєхота та інші.