При цьому Геннадій Оніщенко не виключає, що через таку епідеміологічну ситуацію можливе закриття українсько-російського кордону. 

Головний санітарний лікар Росії пояснив, що він стурбований через передачу в Україні ветеринарній службі функцій з контролю за харчуванням людей.

«Судячи з офіційних загальнодоступних документів, в 2012 році в Україні профілактикою холери серед людей будуть займатися не медики, а ветеринарна служба. Це означає, що вже з травня ми досить серйозно посилимо нагляд на кордоні з Україною», – сказав Онищенко.

Він нагадав, що в 2011 році в Донецькій області в Україні було відзначено спалах холери. Тоді Росія, завдяки скоординованим діям з українською санітарною владою, не закривала кордон для людей і товарів.

«В Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням, у тому числі, в дитячих організованих колективах передані ветеринарній службі. Де-факто, це є визнання громадянина України твариною», - сказав він.

В першу чергу російська сторона займеться реструктуруванням майбутнього літнього відпочинку російських дітей та передислокацією його з українських курортів в регіони Росії і до Європи. 

Він також наголосив, що внаслідок реформи епіднагляду в Україні постраждає і місцева агроіндустрія, яка здійснює поставки до Росії.

Джерело: ТСН