Про це білих хакерів попросив член комітету Держдуми з безпеки Ілля Костунов, щоб показати, як спрощена реєстрація на сайті держпослуг може призвести до зловживань.

Хакери знайшли в інтернеті фотографію актора, на якій той демонструє російський паспорт, і, використовуючи дані документа, зареєстрували Депардьє на московському порталі держпослуг. Попередня заявка була схвалена, і Депардьє був записаний на прийом у Чертановський відділ РАЦСу 12 жовтня. Церемонія одруження призначена на 6 грудня.

«Це не порушення закону, а так, з естетичної точки зору, використовувати чужі особисті дані неправильно. Хлопці протестували регіональні портали, з'ясувалося, що багато дірок. Вони взяли найпопулярнішу фотографію людини на тлі паспорта, і цього виявилося досить, щоб подати заяву на шлюб», – пояснив акцію з реєстрацією Депардьє депутат Костунов.

Крім того, за його словами, точно так само з метою пошуку роботи був зареєстрований Чак Норріс. Йому підібрали вакансію оператора ЕОМ.

За словами Костунова, він написав листа Дмитру Медведєву, де перерахував всі ризики.

У липні Дмитро Медведєв зажадав від Мінкомзв'язку РФ спростити систему реєстрації на порталі держпослуг, завдяки якій стало можливо використовувати анонімну попередню реєстрацію.

Джерело: Кореспондент