Кілька російських піратських сайтів показують пропагандистський фільм про "українських карателів" під виглядом картини "Донбас" українського режисера Сергія Лозниці.

В інформації про фільм на цих сайтах йдеться, що його режисер — Сергій Лозниця, у графі актори вказані актори з фільму "Донбас", а країнами виробництва вказані Україна, Румунія, Німеччина, Франція та Нідерланди, як і в стрічці Лозниці, пише "Громадське".

Але після запуску плеєра глядачу демонструють пропагандистський фільм про нібито громадянина США Пітера, котрий мешкає в Нью-Йорку, але на запрошення свого приятеля їде в так звану ДНР. Там він зустрічається з функціонерами "республіки", які розповідають йому про те, як українська армія "бомбить мирних жителів", бо "Україні потрібна ця земля, але без її жителів".

Також закадровий голос задає риторичне питання, мовляв, чому мешканцям Косова дозволили провести референдум, а жителям ДНР — ні.

У фільмі розповідають про успіхи "молодої республіки", зокрема, про економічне зростання, армію, "ДНК Донбасу", яка є з часів "Льодовикового періоду" тощо.

"В ДНР є власна армія, поліція, паспорти й економіка, що швидко розвивається, а торговельна марка "Зроблено в ДНР" стала символом нового економічного феномену", — наголошує закадровий голос.

Після цієї репліки показана зустріч Пітера з екс-"міністром доходів та зборів "ДНР" Олександром Тимофєєвим на прізвисько "Ташкент", котрого називають керівником цього "економічного феномену". Як відомо, після вбивства екс-ватажка бойовиків Олександра Захарченка "Ташкент" утік до Росії, бо в ДНР його звинуватили у низці злочинів та незаконному збагаченні.

Зустрічається цей Пітер і зі самим Захарченком, котрий на момент зйомок був живим і займав посаду "глави ДНР".

Варто зазначити, що "громадянин США з Нью-Йорку" Пітер доволі вправно балакає російською мовою.

Як відомо, американська академія кінематографічних мистецтв і наук опублікувала повний список фільмів, що претендують на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою», яку вручатимуть 2019 року. До лонг-аркуша потрапили 87 кінострічок із усього світу, серед яких і дві українські стрічки, створені за підтримки Держкіно, — «Донбас» Сергія Лозниці, висунута Україною, та «Жінка на війні» Бенедикта Ерлінгссона, висунута Ісландією.