В новині із заголовком «Во Львове бандеровцы напали на ветеранов и жгли георгиевские ленточки» російське видання «Pravda.Ru», як доказ додає відео сутичок.

«Як насправді проходило сьогодні святкування Дня Перемоги у Львові, читачі «Pravda.Ru» можуть побачити на аматорському відеозаписі, розміщеному в «YouTube». Львів вважає себе європейським цивілізованом містом. А тому ось питання, на яке ми попросили б вас відповісти в коментарях під цим текстом: чи потрібна Росії Європа з такою печерною культурою?», – пише видання.

При цьому російське видання додає відео із сутичками на Пагорбі слави, яке було відзняте ще у 2011 році. Однак у цьому випадку, воно завантажене на «YouTube» 9 травня 2014 року.

Проте, на «YouTube» можна знайти безліч аналогічних відео, дійсно завантажених одразу після сутичок 9 травня, але 2011 року.

Також про «не першу свіжість» відео свідчать номера маршрутних таксі, на яких привезли ветеранів. Зокрема, на 3 хв. 12 сек. відео чітко видно, що людей привезли на автобусі з маршруту №77 сполученням «Університет-Тублікарня». Там помічені і маршрутки №95, сполученням «Щурата-Аеропорт», а також № 7 «Санта-Барбара-Залізничний вокзал».

Як відомо, ці маршрути у Львові вже кілька років не існують, оскільки із 1 січня 2012 року у місті діє нова транспортна мережа.

Також, як писав «Вголос», заходи з покладання квітів до пам’ятників та вшанування жертв війни у Львові та області пройшли без провокацій.

У Львові мешканцям міста роз’яснювали правду про георгіївську стрічку та роздавали як альтернатив інший символ – червоний мак.