Українська розвідка повідомляє, що на територіях терористичних псевдореспублік завершився черговий етап безпрецедентної акції «Здай документи командиру», інформує штаб АТО у Facebook.

До участі, в обов’язковому порядку, залучалися «іхтамнєти», які мають громадянство Росії, а також громадянство інших країн співдружності.

Як вдалося вияснити розвідці, мови акції прості: до ранку 22 березня такі бойовики були зобов’язані здати усі документи, що можуть прямо або неопосередковано підтверджувати участь «громадян співдружності» у воєнному конфлікті на Донбасі. Рішенням командирів 1 та 2 АК російсько-окупаційних військ, здачі підлягають паспорти, договори, водійські посвідчення й банківські картки. У разі відмови від добровільної участі в акції на непокірних чекає ганебне звільнення й депортація на батьківщину. 

«Наші розвідники достеменно не володіють інформацією щодо повного переліку акційних подарунків для переможців, втім запевняють, що у якості гарантованої заохочувальної відзнаки кожен бойовик отримує квиток на безкоштовну кремацію, або ж два квадратних метри землі з номерною табличкою на просторах Ростовської області», – іронізують у штабі. 

Це вже не перша подібна акція на теренах псевдореспублік. Вони проводяться із певною періодичністю і, як правило, після затримання українськими військовими чергового бойовика із російською пропискою. Акції вже проходили після затримання російських громадян Агєєва та Покусаєва.

Як і попередні, нинішня проведена відповідно до вказівки Генерального штабу ЗС РФ. За її перебігом та дотриманням правил усіма учасниками наглядали арбітри з ФСБ. Такий суворий контроль не випадковий, адже бойовики не надто воліють прощатися із документами. Усі вони свідомі того, що їхні справжні посвідки є єдиною можливістю дістати квиток на потяг у зворотній бік.