«Я добре ставлюся до ЄС, але премію необхідно присуджувати людям, які часто ризикують життям в реальній боротьбі за мир, а не конторам», – заявив лідер руху «За права людини» Лев Пономарьов.

«Це неправильно», це «занадто політизоване» рішення, вважає правозахисник.

Директор Московського бюро з прав людини Олександр Брод також здивований рішенням Нобелівського комітету.

«Відчуття смаку і міри зраджує організаторам Нобелівської премії, іноді бувають дуже дивні рішення. Мені здається, що все-таки ця премія повинна бути персоніфікованою. Що стосується Євросоюзу, не можу сказати, що країни ЄС зараз живуть у мирі, бо їх стрясає і фінансово-економічна криза, і серйозні проблеми у сфері міжнаціональних відносин», – сказав він.

Зазначивши, що в Європі «постійно відбуваються виступи організацій неонацистського спрямування» і «дуже багато депутатів, які сповідують агресивні, ксенофобські настрої», Брод підкреслив, що ЄС навряд чи можна вважати зразком миру та злагоди.

«Обстановка в Європі дуже напружена, ми бачимо – щодня тисячі людей виступають, відстоюючи свої соціальні права, право на працю, соціальний захист, і, як я вже сказав, є серйозні проблеми в сфері міжнаціональних, міграційних відносин, які призводять до зіткнень різних етнічних груп. Все це створює дуже тривожний фон в Європі», – вважає правозахисник.

Джерело: ria.ru