Про це на брифінгу в СБУ повідомив голова Служби Валентин Наливайченко, інформує прес-центр СБ України.

«Небезпека затриманого в тому, що це не звичайний злочинець, а підготовлений, фаховий диверсант. І така особа ходила по шахтарській землі з вибухівкою і створювала диверсійні групи для підготовки вибухів в громадських місцях з масовим перебуванням людей», - сказав Наливайченко.

«Це – груба робота іноземних спецслужб, причому в найгіршому її варіанті – диверсійному», – наголосив голова СБУ.

За даними СБУ, затриманий організував діяльність низки екстремістських груп, у тому числі забезпечив їх озброєнням та вибухівкою. Відомо, що він має досвід служби в гарячих точках Російської Федерації (Дагестані, Осетії тощо). В ніч з 10 на 11 березня його затримали співробітники СБУ у взаємодії з міліцією. Серед його особистих речей виявлено компоненти для виготовлення вибухового пристрою, зокрема, речовину, схожу на пластид, і детонатори. Службою безпеки України розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статтею ст.263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Наливайченко зазначив, що головне завдання СБУ – запобігти скоєнню злочинів проти держави, проти наших громадян і убезпечити їх від диверсій.

Тому особисто звернувся до всіх громадян – повідомляти про факти, підозри щодо можливих диверсій за телефоном довіри СБУ 0-800-501-482, який розміщений на офіційному сайті Служби.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про затримання російського розвідника у Донецьку