Про це повідомив в ефірі телеканалу БТБ президент Асоціації лідерів туристичного бізнесу Олександр Новіковський.

«На сьогоднішній день туроператори, що працюють в Криму, майже не мають замовлень на сезон. Хоча в цей період завжди є велика кількість замовлень, і ці замовлення, як правило, йдуть від росіян. На сьогодні й за ті замовлення, які є,  росіяни просять повернуть гроші назад», - зазначив Новіковський. Експерт додав, що зазвичай  в Криму відпочивало близько 6 мільйонів туристів, 60% з яких  були українці, 40% - відпочивальники з Росії.

«Страждають усі. Не тільки ті, хто розміщує туристів, -  страждають перевізники, страждає ресторанний сегмент, не буде роботи у лікарів. Страховики втратять, авіаційний транспорт, залізничний транспорт, морський транспорт - дуже багато галузей недоотримають грошей. Не побачать своїх надходжень», - прогнозує Новіковський. Він додав, що всі великі туроператори, які знаходяться в Криму, переважно орієнтуються на потік із Росії, оскільки туристи звідти більш організовані. «Тому що все ж таки український турист, який хоче отримати відпочинок за помірну ціну, шукає найдешевші пропозиції. І тому він не завжди проходить через туристичних операторів і залишається осторонь від основного туризму, який є», - пояснив Новіковський.

Він припустив, що незважаючи на те, як будуть розгортатися події Криму, будь-яке керівництво півострова буде розраховувати на українських відпочивальників. «Я впевнений, що Крим за  будь-яких обставин буде приймати туристів, незважаючи – це російські туристи чи українські. І я впевнений, що інфраструктура, яка розрахована на лікування, на підтримання здоров’я людей, вона буде залишатися. В Криму живе велика кількість людей різних національностей, і Крим інтернаціональний. Не можна сказати, що Крим закриється і стане буферною зоною, півостровом, якій буде відрізаний від всього світу», - вважає експерт.

Разом з тим, зазначив він, можливою альтернативою для українців можуть стати Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька області. «Ми маємо ще Азовське море, де можна розбудовувати інфраструктуру. Ми маємо узбережжя Чорного моря ближче до материкової зони. Дійсно,  буде перевищення попиту, можливо, це підштовхне власників трошки підняти вартість проживання, можливо, цього не відбудеться. Можливо, це підштовхне на розбудову нових санаторіїв, баз відпочинку, готелів», - зауважив фахівець. Також Новіковський не виключив, що спеціальні умови доступного відпочинку для українців можуть  запропонувати найближчі сусіди - Туреччина та Болгарія.