Примітно, з якою ніжністю працівники прес-служби управління описують роботу табору, що був частиною явища, яке в сучасній загальноприйнятій системі цінностей характеризується негативно, пише пермське інтернет-видання Знак.

«У січні 1938 року в Усольський ВТТ НКВС СРСР були закладені традиції, які мають цінність і в нинішній час. Це вірність Батьківщині, взаємовиручка, повага до ветеранів. Усольлаг це тисячі кілометрів доріг, сотні лісових селищ, понад 60 тис. співробітників, робітників і службовців, які працювали протягом 75 років, це школи, дитсадки, клуби. У яке лихоліття був утворений Усольський ВТТ, через скільки тяжких випробувань пройшов! Яке мужність за цей час проявили його керівники, атестований і вільнонайманий склад, щоб установа встало на ноги і успішно вирішувало виробничі та соціальні завдання », - поділився спогадами заступник голови крайової ради ветеранів ГУФСІН Росії по Пермському краю Сергій Єрофєєв» », - йдеться в прес -релізі.

Згідно «Вікіпедії», у Усольлагу в різні роки утримувалися від 10 до 30 тис. чоловік. До 1955 року в ньому відбували ув'язнення не тільки кримінальники, але і засуджені за політичними статтями. Так, термін по сумнозвісній 58-й статті «Контрреволюційні злочини» в Усольлаге відбував актор Олексій Дикий, який двічі виконав роль Йосипа Сталіна. У 1955 році політв'язні, які залишалися в таборі, були переведені в Мордовію, а Усольлаг став виключно кримінальної зоною.

В Усольлаг були депортовані російські німці, естонці, латиші.

Джерело: Знак