У Кремлі переконані, що позиція новообраної президентки Молдови Маї Санду щодо російських військових в Придністров'ї становить загрозу для стабілізації ситуації в регіоні.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на заяву прессекретаря президента Росії Володимира Путіна Дмитра Пєскова.

Зокрема, Пєсков наголосив, що лідерці Молдови варто утриматися від "різких рухів" в контексті російських миротворців у Придністров'ї.

Речник Кремля додав, що наслідком зміни статус-кво може стати серйозна дестабілізація в регіоні.

Пєсков також зауважив, що російська сторона сподівається, що Молдова буде робити все, аби  розв'язати дану проблему дипломатичним шляхом.

Позиція Маї Санду щодо Придністров'я

Після перемоги на президентських виборах, другий тур яких відбувся 15 листопада, проєвропейська політикиня Мая Санду зробила низку важливих заяв щодо ситуації з російськими військовими у Придністров'ї:

  • Російська Федерація зобов'язана вивести свої війська з Придністров'я та вивезти свою зброю.
  • Санду додала, що планує продовжити переговорний процес щодо ситуації в регіоні, проте запропонувала повернутися до попереднього формату - з залученням України.

Нагадаємо, у 2017 році Конституційний суд Молдови ухвалив рішення, відповідно до якого перебування російських військових у Придністров'ї суперечить нейтралітету держави.

Реакція Росії

У Кремлі досить бурхливо відреагували на заяви новообраної президентки Молдови.

Зокрема, МЗС Росії зауважило, що нібито саме завдяки російським військовим останні 25 років в регіоні була стабільна ситуація.

Варто зауважити, що Росія активно підтримувала на виборах вже колишнього президента Молдови Ігоря Додона, який відстоював зближення Росії та Молдови та визнав незаконне приєднання Криму до РФ.

Читайте більше актуальних новин України та світу: