Німецька газета Bild повідомляє про можливе порушення європейських санкцій накладених на Росію у випадках використання виготовлених у Німеччині пропелерів на російських безпілотних літальних апаратах військового призначення.

Автор статті Джуліан Репке вказує, що німецькі пропелери були виявлені на моделях російських безпілотників "Гранат", "Тахіон", "ZALA", "Груша" та "Орлан", які використовуються для фото й відео розвідки, а також для координації артилерійського вогню.

Репке пише, що урядова служба Німеччини, яка відповідає за санкції, визнала, що пропелери можуть належати до категорії товарів військового, або подвійного призначення, а отже підпадати під санкції запроваджені ЄС щодо Москви після захоплення Росією Криму та спалаху війни на Донбасі 2014 р.

У той час як німецька урядова служба у відповіді газеті Bild не назвала вказані приклади фактом порушення санкцій, представники кількох німецьких компаній сказали, що вони шоковані ознаками використання їхніх виробів російськими військовими.

Німецькі виробники повідомили, що їхні пропелери призначені ентузіастам авіамоделювання та іншим виробникам маленьких літальних апаратів і ті деталі можна легко придбати з будь-якої країни Європи.

Українські військові повідомляють, що за час бойових дій на сході України неодноразово фіксували випадки застосування російських бойових безпілотних літальних апаратів.

Одним з останніх прикладів українська армія назвала випадок 23 січня 2019 року, коли на півдні Донецької області поблизу узбережжя Азовського моря був виявлений і примусово приземлений російський безпілотний літальний апарат.