Про це повідомляє «The Globe and Mail».

Як відзначає видання, Харпер мимоволі став учасником гри в кішки-мишки, що розгорнулася між Москвою і НАТО біля берегів Східної Європи.

Російські кораблі протягом декількох годин здійснювали спостереження за канадським судном, наблизилися до нього на відстань в сім морських миль (близько 13 км). За оцінкою міністра оборони Канади Джейсона Кенні, який також перебував у цей момент на борту «Фредеріктон», зроблений російськими судами маневр був навмисним.

«Фредеріктон» має взяти участь у запланованих на червень навчаннях НАТО в Балтійському морі, проте цим його місія не обмежується. Канадський фрегат ще з грудня минулого року бере участь в особливій місії альянсу з метою обнадіяти його членів зі Східної Європи, що в разі поширення російської агресії з України на інші країни, їх захистять.

 

В рамках даної місії «Фредеріктон» відвідав сімнадцять європейських портів і неодноразово брав на борт дипломатів, політиків та журналістів із різних країн. Одним із таких високих гостей став і Стівен Харпер, 20-годинний візит якого на «Фредеріктон» тримався в секреті з міркувань безпеки.

Той факт, що російські кораблі вели спостереження за «Фредеріктоном» анітрохи не здивував команду канадського судна.

«Я в повній мірі очікував, що вони будуть спостерігати за обстановкою – військові завжди так роблять», – заявив капітан судна, командер Джефф Мюррей.

З ним погодився і синоптик судна, сержант ВПС Канади Майкл Мьюз.

«Ми ж знаходимося прямо у них на задньому дворі. Нас анітрохи не дивує, що вони тут з’явились і сунули сюди свого носа», – сказав він.