Як пише видання «Stopfake», який спеціалізується на викритті розійських ЗМІ у брехні, докорінно спотворену інформацію про зміст резолюції ООН розповсюдив сайт «KM.ru».

Зокрема «журналісти» видання пишуть, що: «У доповіді наголошується, що порушення прав людини на сході країни включають в себе викрадення, затримання, тортури і вбивства. Найчастіше ці дії здійснюють військові, підкреслюється в преамбулі документа».

Натомість у доповіді написано зовсім інше.

Переклад: «Зростання кримінальної активності, яка призводить до порушень прав людини стосується тепер не тільки журналістів, обраних представників, місцевих політиків, державних службовців та громадських активістів. Викрадення, затримання, акти жорстокого поводження, тортур і вбивств збройними угрупованнями тепер зачіпають широкі верстви населення двох східних регіонів, які зараз перебувають в атмосфері залякування і, як наслідок, страху. Збройні угруповання повинні бути примушені до зупинки їх нелегальної діяльності та здаванню зброї».

Перед цим, у другому і третьому пункті доповіді говориться, що озброєні люди фізично захоплювали більшість ключових публічних і адміністративних будівель в містах Донецької та Луганської області, де оголосили віртуальну «незалежність». Також укладачі доповіді відзначили зростання кількості зброї та озброєних людей в цих регіонах, які, в тому числі, прибували з Росії, а також Чечні та інших регіонів Північного Кавказу.

Російське видання також стверджує: «При цьому правозахисники зазначають, що державні ЗМІ тільки лише нагнітають атмосферу, провокують людей жорсткою риторикою і підсилюють розкол в країні».

У доповіді ООН є безліч згадувань про ЗМІ. Найкраще під заяву KM.ru підпадає восьмий пункт:

Переклад: «Свобода вираження продовжує порушуватися, особливо в східних регіонах, де журналісти стикаються з наростаючим залякуванням і погрозам їх фізичної безпеки. Вирази ненависті, особливо через соціальні мережі, продовжує підігрівати напруженість і посилювати розкол в суспільстві».

Ще двічі в критичному світлі в доповіді згадується «офіційне» видання донецьких сепаратистів «Anna Info News» (у пунктах 158 і 232). Укладачі звіту звинувачують це видання в пропаганді ненависті.

Жодних звинувачень на адресу державних українських ЗМІ, про які йдеться в цій новині, в доповіді немає.

Далі у висновках російських «журналістів» сказано: «За даними ООН, всього з квітня по червень обома сторонами конфлікту були викрадені 387 осіб, серед яких 39 журналістів».

Насправді ООН пише про викрадення цих людей не обома сторонами конфлікту, а лише збройними угрупуваннями.

Переклад: «У Донецькому і Луганському регіонах повідомляється про зростання насильства і порушення міжнародного права, викрадення і актів свавілля, спрямованих на затримання осіб, що не беруть участь в бойових діях, (залякування і переслідування, тортури і вбивства) збройними угрупованнями, що свідчить про зростаючу ерозію правопорядку. Місію все більше турбують гарантії для захисту людських прав населення в цілому. За даними МВС, з квітня по 7 червня 2014 збройні угруповання в східних регіонах викрали 387 осіб, серед яких 39 журналістів».

У тому ж абзаці російського повідомлення сказано: «Кажуть правозахисники та про дивні зникненнях проросійських активістів. Так, у доповіді згадується про 11 випадків затримання спецслужбами людей, які в підсумку пропали безвісти».

Насправді в доповіді говориться:

Переклад: «Місія отримала достовірні дані про осіб, затриманих в умовах масових насильницьких зникнень і має список з 11 таких випадків».

У документі є ще лише одне місце, де згадуються 11 осіб (написане не цифрами, а словом eleven), але там йдеться не про затриманих, а про тих, хто був упізнаний як підозрюваний у вбивстві людей на Майдані. Таким чином, місія ООН не стверджує, що українські спецслужби викрадали проросійських активістів. Крім того, перед цим абзацом йшлося про викрадення людей саме сепаратистами.

Крім того, російські «журналісти» написали, що доповіді нібито Україну звинуватили у тому, що вона вже два місяці не виплачує пенсію у самопроголошених республіках «ДНР» і «ЛНР».

Як писав «Вголос», раніще на телеканалі «Россия 24» нагло перебрехали промову Петра Порошенка під час інавгурації.