Про це йдеться в заяві МЗС України.

Офіційна позиція ІКАО та Європейської організації з безпеки аеронавігації з цього питання була оприлюднена ще у квітні цього року і залишається незмінною: право обслуговування повітряного простору над Автономною Республікою Крим належить виключно Україні.

»Змушені констатувати, що брудні технології та дезінформація стали для Російської Федерації невід’ємним атрибутом спілкування не лише з власним народом, а й з міжнародним співтовариством. Задля досягнення своїх цілей Росія не гребує підтасовкою і пересмикуванням фактів, відвертими вигадками і брехнею. При цьому у свої пропагандистські схеми російська сторона намагається втягнути високопоставлених представників міжнародних організацій», - наголошено в повідомленні.

МЗС вимагає від Російської Федерації припинити незаконні польоти літаків російських авіакомпаній над АР Крим та чітко дотримуватися закріпленого на міжнародному рівні виключного права України здійснювати аеронавігацію на своїй суверенній території, в тому числі в Автономній Республіці Крим.

«Закликаємо міжнародне співтовариство, у тому числі ІКАО, засудити дії російської сторони, яка в рамках своєї окупаційної політики щодо України ігнорує норми міжнародного права в галузі аеронавігаційного контролю», - сказано в повідомленні МЗС.