Про це на своїй сторінці в «Facebook» повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк, передає «УНІАН».

«Слідчим відділом УСБ України в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 3 січня 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що 12 серпня 2014 року громадянин Російської Федерації, російський актор, Панін Олексій В’ячеславович, 1977 року народження, перебуваючи на території України в Автономній Республіці Крим, публічно висловлювався про те, що АР Крим є російською територією, а також щодо необхідності розширення її меж до м. Одеса», – повідомив він.

За інформацією Вовка, Панін також поширив в Інтернеті відеосюжет з відповідним зверненням, чим здійснював публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на зміну меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також поєднаних з розпалюванням національної та релігійної ворожнечі.

Як писав «Вголос», одеські активісти з організації «Рада громадської безпеки» зустріли в рідному місті скандального актора Олексія Паніна, який ще в серпні записав відео з погрозами на адресу президента України Петра Порошенка та обіцянками анексувати Одесу, і змусили його вибачитись за ці слова.

Згодом актор заявив, що про «полон» не йшлося, проте зізнався, що йому було «досить страшно».