Про це, а також про нововведення ЗНО-2018 у коментарі кореспонденту «Вголосу» розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

За її словами, для випускників ЗНЗ необхідно складати 3 предмети. Це українська мова, математика або історія України та третій предмет – на вибір учня. Максимум можна обрати чотири предмети. Відомо, що 22 травня учасники складатимуть математику, 24 травня – українську мова та літературу. При необхідності ЗНО також зараховуватимуть як ДПА.  

«Є і низка особливостей ЗНО-2018. Зокрема, з іноземних мов – англійської, німецької, французької, іспанської – вводять нову частину тестових завдань,а також аудіювання, – зазначила вона. – З переліку предметів, які можуть обирати учасники ЗНО, також вилучили російську мову».

Окрім того, Лариса Середяк розповіла, що у 2018 році дійсними залишаться сертифікати 2016 та 2017 років, окрім сертифікатів з іноземних мов. З цього предмету при вступі дійсним буде сертифікат лише 2018 року.

Додаткова сесія ЗНО, за її словами, триватиме упродовж 2-11 липня для визначених категорій населення. Це особи, що навчаються за кордоном, перебувають у системі пенітенціарної служби та ті, що через поважні причини не зможуть взяти участь в основній сесії, але попередньо зареєструвалися.

«З шести предметів за замовленнями випускників шкіл також роздрукують тестові зошити мовами національних меншин: угорською, румунською, польською, молдовською, російською і кримськотатарською мовою», – резюмувала Лариса Середяк.   

 

«Вголос»