Польське видання Gazeta Wyborcza продовжує свій цикл: «Міста російських шпигунів», цього разу описує ситуацію в Чехії.

За повідомленнями видання, у Празі значно більше російських агентів, ніж у Лондоні чи в Берліні. Російське посольство має підземні тунелі, що виходять за межі його величезних маєтків, а завдяки власній фермі, є, фактично, самодостатнім.

Вплив Росії в Чехії настільки великий, що уряд призначив спеціальний підрозділ для боротьби з російською пропагандою. Ветеран американських спецслужб Джон Шиндлер вважає, що російська інфільтрація в Європі після загарбання Криму інтенсивніша, ніж за часів холодної війни.

Чеський журналіст Ондржей Кундра, автор книжки «Агенти Путіна: як російські агенти крадуть наші таємниці», наголошує в розмові з виданням «Gazeta Wyborcza», що завдяки Шенгенській зоні Прага стала особливо привабливою для російських агентів, оскільки вони непомітно і без перешкод можуть податися у будь-яку країну Євроспільноти. Кремлю легше «працювати» з Праги, оскільки чеські спецслужби невеликі й бюджет у них теж обмежений, - вказує журналіст.

Крім того, Москва добре усвідомлює, що чеська політична еліта поділена, а вже сам президент Мілош Земан підтримує політику Росії, як тільки може. У Чехії немає національного консенсусу щодо Росії, як напркилад, в Естонії, – каже Онджей Кундра, і додає, що для поширення російської пропаганди в Чехії інколи навіть і не треба втручання росіян.