Російських журналістів Олексія Семенова та Дениса Камалягіна, котрі мали взяти участь у презентації книги в Києві, не пустили на літак компанії Wizz Air у Ризі через політику перевізника щодо громадян РФ. Про це повідомляє «Громадське».

Грег Фролов, представник організації «Дім вільної Росії», котрий організував презентацію книги, розповів, що Камалягін і Семенов є співавторами книги «Росія й Україна. Дні затемнення».

«Це журналісти-розслідувачі, котрі після початку війни були одними з перших, хто підтвердив участь російських військових у війні на Донбасі, а саме псковських десантників», — зазначив організатор заходу.

Журналісти мали летіти до Києва з Риги 23 березня, в них були заброньовані квитки, але під час посадки їх не пустили на літак.

«Компанія Wizz Air випустила внутрішнє розпорядження, в межах якого вони не допускають громадян РФ на свої облавки, що летять до Києва, якщо вони не мають дипломатичного паспорту або посвідки на проживання», — розповів Фролов.

Він припускає, що таким чином авіаперевізник вирішив перестрахуватися через те, що українські прикордонники не завжди пропускають росіян на територію України.

«З іншого боку, вони дали можливість без проблем купити ці квитки, зареєструватися, але під час посадки людям повідомили, що їх не пустять на облавок. Ми вважаємо цю ситуацію обурливою. Вони не мають права брати на себе обов’язки української держави і вирішувати, кого можна допускати на літаки в Україну, а кого — ні. Плануємо надіслати повний перелік скарг як до них, так і в усі можливі організації, що можуть вплинути на цю компанію», — наголосив Фролов.

Речник Державної прикордонної служби України служби Олег Слободян заявив, що не чув про таке правило щодо росіян у компанії Wizz Air.

На запитання, чи законні такі обмеження, він відповів: «Якщо не знаю про такі правила, тому й не можу їх коментувати».

Як повідомляв "Вголос", російські журналісти вчинили ґвалт, що Facebook заблокував їхній пропагандистський проект.

А от Wizz Air запустив новий авіарейс зі Львова.