Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак повідомив про переговори щодо врегулювання конфлікту на Сході України, які він нібито провів із помічником канцлерки Німеччини Анґели Меркель (Angela Merkel).

Учасники консультацій у Берліні "досягли домовленості про взаємні подальші дії щодо мирного врегулювання ситуації", заявив Козак у ефірі телеканалу "Росія-24 "в середу, 13 травня, передає DW.

За словами Козака, консультації "дадуть додатковий імпульс для інтенсифікації переговорів" про врегулювання ситуації на Донбасі. Він стверджує, що нібито вдалося домовитися про подальші дії, які вимагають взаємодії з представниками Донбасу та України і в "нормандському форматі".

У німецькому уряді на прохання підтвердити візит Козака заявили, що робочі візити й зустрічі з представниками відомства канцлерки не коментують, передає Інтерфакс-Україна.

На запити журналістів, яким чином Дмитра Козака пустили до Німеччини попри міжнародні санкції, отримали таку відповідь: "У Європейському Союзі на випадок заборони на в'їзд є певні винятки і процедура... Винятки становлять, наприклад, переговори про розв'язання конфлікту на Сході України. Цих правил дотримуються", – цитує видання.

Як відомо, Дмитро Козак потрапив до "чорного списку" осіб, яким заборонено в'їзд до ЄС, у 2014 році у зв'язку з анексією Криму й конфліктом на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що канцлерка Анґела Меркель (Angela Merkel) і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 12 травня провели відеоконференцію, зокрема сторони обговорили реформи в Україні, ситуацію на Донбасі, а також пандемію COVID-19.

Як відомо, міністри закордонних справ країн "нормандського формату" (Україна, Росія, Німеччина, Франція) 30 квітня обговорювали в режимі відеоконференції питання, пов'язані з викликами для врегулювання ситуації на Донбасі у зв'язку з пандемією COVID-19.