Російський газовий монополіст "Газпром" зірвав технічні тристоронні консультації щодо транзиту газу між Україною, Росією і Євросоюзом, які мали передувати другому раунду головних консультацій, запланованих на 21 січня.

Про це у своєму Facebook повідомила заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Логіка проста - не звертати увагу ні на кого, будувати "Північний потік-2", не чекаючи остаточних дозволів, ігнорувати своїх же ж партнерів", – зазначила Зеркаль.

Заступник міністра відзначила, що слід "не давати "Газпрому" жодних винятків і поширювати на всі його проекти, особливо "Північний потік-2", усі норми ЄС, чого Україна вимагає вже давно".

"Дуже доречно, що питання відповідних змін до газової директиви ЄС обговорюються в Раді ЄС саме сьогодні", – наголосила вона.

"Тим часом ми провели змістовні розмови з Європейською комісію щодо всіх істотних питань реформи ринку газу, виконання Угоди про Асоціацію, у тому числі оновленого Додатку XXVII, подальшої долі тристоронніх консультацій тощо. Працюємо далі і готуємось не лише до тристоронніх консультацій на політичному рівні, але і до всіх можливих сценаріїв розвитку подій", – написла Зеркаль.

Перший раунд тристоронніх консультацій між Росією, Україною та Євросоюзом відбувся 17 липня 2018 року. Однак заплановані на вересень консультації "Газпром" також зірвав.

https://www.facebook.com/lana.zerkal/posts/2316697731696724