Про це передає «РБК» з посиланням на звернення Наришкіна.

Згідно з даними управління міжнародного співробітництва Держдуми, депутатами порушується порядок одержання, використання і здачі на зберігання дипломатичних паспортів, говориться в зверненні Наришкіна.

«В умовах погіршення відносин з країнами ЄС і введення санкцій з боку США, ЄС та Японії порушення депутатами Держдуми порядку використання дипломатичних паспортів може викликати непередбачувані наслідки», - пояснює спікер.

Дипломатичні та службові паспорти видаються депутатам і співробітникам апарату Держдуми під конкретну закордонну службову поїздку за наявності відповідного розпорядження голови Держдуми або на підставі письмової заяви депутата на ім'я голови про намір здійснити таку поїздку, нагадує колегам Наришкін. Після завершення поїздки дипломатичні паспорти повинні бути повернені протягом трьох робочих днів до відділу дипломатичного протоколу і паспортно-візового забезпечення управління міжнародного співробітництва апарату Держдуми. Депутатам і сенаторам дипломатичні паспорти видаються на весь термін повноважень. Ніяких привілеїв та імунітетів на території Росії наявність російського дипломатичного паспорта їм не дає.

Практика використання дипломатичних паспортів така, що деякі депутати Держдуми фактично їх не здають, використовують їх на свій розсуд, у тому числі для безвізового в'їзду в країни-учасниці Шенгенської угоди, а також в інші країни, щодо яких передбачено безвізовий в'їзд на підставі двосторонніх угод , зазначається в листі.

Згідно ст. 12 закону про в'їзд і виїзд, дипломатичні паспорти «після завершення терміну службового відрядження за межі території РФ підлягають поверненню в організацію, яка направила громадянина РФ у службове відрядження».

.