Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«З джерел, яким довіряємо, отримано інформацію, що у російських «ихтамнет», яких перекидають на Донбас, у примусовому характері на час виконання бойових завдань вилучають російські паспорти і військові квитки та вручають папірці «граждан ЛДНР», – йдеться у її повідомленні.

За словами Геращенко, це робиться для того, щоб у випадку загибелі чи полону на Донбасі замести сліди, що вказують на кадрових російських військових.

«Цікаво, що на останній зустрічі в Мінську, коли обговорювали поїздку координатора ОБСЄ на окуповані території, в тюрми, представники ОРЛО почали наполягати, аби координатор зустрівся з «гражданами России, которые просто давно живут в Луганске и вот решили взять паспорта «республік», так как хотят защищать республики и русский язык от хунты», – зазначила представниця України у підгрупі ТКГ щодо Донбасу.

Також вона розповіла, що після перерахунку пенсій українським шахтарям додали по кілька тисяч гривень виплат. А от їхні колеги на окупованих територіях «отримують 2 тисячі рублів російської подачки».

«Й щодня все голосніше обговорюють «пенсії в Україні». Це гарний сигнал», – наголосила Геращенко. 

 

«Вголос»