У повідомленні слідкому вказано, що Парасюк причетний до нападу в березні 2016 року на Генконсульство РФ у Львові і наруги над державним прапором РФ.

До всього, слідство каже, що 2014 року на посольство Росії в Києві напали Володимир Романцов, Олексій Бакай та Володимир Назаренко, вони «брали активну участь в умисному псуванні майна російської дипмісії», а Назаренко також «брав участь в нарузі» над прапором РФ.

«На підставі зібраних слідством доказів, зокрема відеозаписів, отриманих із відкритих джерел, і результатів судових експертиз винесено постанови про притягнення зазначених осіб як звинувачених у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 360 КК РФ (напад на установу, яка користується міжнародним захистом, вчинений із метою ускладнення міжнародних відносин)», – інформує СКР.

Разом з тим, Назаренка й Парасюка звинувачують у нарузі над прапором Росії (ст. 329 КК РФ).

«Зазначених осіб оголошено в міжнародний розшук, і за клопотанням слідства судом щодо них заочно обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту», – повідомляє СКР.

Також слідком зазначає, що українські правоохоронці протягом тривалого часу ведуть своє розслідування щодо вказаних фактів – і поки «нікого до кримінальної відповідальності не притягнуто».

«Попри те, що українська сторона фактично відмовила у виконанні запитів російського слідства про правову допомогу, Слідчий комітет продовжує активну роботу щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, які брали участь у зазначених нападах на російські зарубіжні установи (у 2014–2016 роках – ред.)», – заявляє СКР.

 

«Вголос»