СБУ повідомляє, що контррозвідка фіксує грубі порушення норм міжнародного права з боку співробітників ФСБ Росії щодо українських громадян, які на законних підставах здійснюють вилов риби в акваторії Азовського моря.

«Російська спецслужба незаконно затримує українських громадян, а потім через погрози і шантаж домагається неправдивих свідчень про нібито браконьєрський вилов риби. Зокрема, у 2018 році представники берегової охорони ФСБ Росії незаконно затримали двох українців, які на риболовецькому човні перебували в акваторії Азовського моря неподалік Бердянська», – йдеться в повідомленні на сайті СБУ 16 серпня.

Зазначається, що українських громадян примусово доправили до Єйська Краснодарського краю Росії, попри відсутність підстав для затримання: під час огляду українського судна не було виявлено жодних засобів лову, риби і заборонених до вільного обігу речей.

Нагадаємо, Служба безпеки України стверджує, що розкрила схему з вивезення ювелірних виробів із території анексованого Росією Криму.