Про це заявила у вівторок на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник США при Організації Саманта Пауер, передає «Укрінформ».

«Росія подає себе як захисник уразливих і слабких, російська армія - як організація, що надає допомогу. Адже військовослужбовці - це не лікарі і бронетранспортери - це не автомобілі, які привозять харчування або намети», - відзначила представник США.

За її словами, у Москві намагаються охарактеризувати події в Східній Україні як нібито гуманітарна криза. «Росія заявляє, що 300 тис. осіб втекли з України на її територію, проте заступник Генерального секретаря Валері Амос заявила в Раді, що це приблизно 4100 осіб», - сказала Пауер.

При цьому вона підкреслила, що не намагається мінімізувати «реально тяжкі гуманітарні наслідки кризи у Східній Україні і в Криму», включаючи десятки тисячі внутрішньо переміщених осіб у межах України.

«Проте ми маємо бути об'єктивними у своїх заявах, чітко вказувати на те, що означають ці гуманітарні наслідки, військово-політична підтримка, яку Росія продовжує робити озброєним сепаратистам», - акцентувала американський дипломат.