«Що ж до обіцянки колишнього гаранта невдовзі приїхати до Києва, то Росія, очевидно, таки виконає закони про екстрадицію, і Януковича доправлять в Україну відповідати за сотню вбитих і страшну кількість поранених, бо вони стали наслідком його, з дозволу сказати, президентства», – заначив політик.

Нагадаємо, 25 лютого 2014 року Генеральною прокуратурою України розпочато кримінальне провадження про кримінальні правопорушення за ч.3 ст. 365 та п.п. 1, 5, 12 ч.2 ст. 115 КК України щодо перевищення влади колишнім президентом України Віктором Януковичем та іншими особами у листопаді 2013 року – лютому 2014 року під час проведення масових заходів на Майдані Незалежності у Києві, що призвело до настання тяжких наслідків.

26 лютого, як повідомили у Генпрокуратурі за їх клопотанням Печерський суд надав дозвіл на затримання В.Януковича та доставку до суду для вирішення питання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою. В.Януковича було оголошено у розшук та надано доручення Службі безпеки України про його виконання.

4 березня ГПУ та СБУ направлено необхідні документи для звернення до Інтерполу про міжнародний розшук В.Януковича.

Водночас 28 лютого, прес-служба Генеральної прокуратури повідомила, що Україна почала офіційну процедуру екстрадиції колишнього президента Віктора Януковича.

У повідомленні йшлося, що проведення прес-конференції у Ростові-на-Дону «є офіційно підтвердженим фактом його місцезнаходження на території Російської Федерації. А тому Генеральна прокуратура очікує після звернення до Москви найближчим часом отримати позитивну відповідь від Генеральної прокуратури РФ».

Джерело: УНН