Затримання ветерана російсько-української війни Ігоря Мазура (Тополі) в Польщі на вимогу Росії є дуже неприємним сигналом для всіх українців, зокрема жителів Львівщини.

Відповідний допис на своїй сторінці у "Фейсбуці" розмістив депутат від "ЄС" Олег Синютка.

"Без системного розв'язання проблеми, Росія буде надалі фабрикувати справи проти захисників України, а польська влада буде затримувати і саджати в тюрму наших людей, які місяцями будуть знаходитися там до з'ясування обставин, - зазначив він. - В таких умовах українська влада мала б бути більш активною, працювати наполегливо для того, щоб Польща та інші країни, переглянули відношення до подібних запитів Росії з врахуванням факту війни між Україною і Росією".

Але, судячи з останніх подій, на думку нардепа, українській владі і українській дипломатії поки що не до цього. "В них є важливіші справи - як то шукати любов в інтернеті чи відводити українські війська з українських територій. Не кажучи про те, що затримання Ігоря сталося після так званого "прориву" в україно-польських відносинах. Так назвав Зеленський результати свого візиту в Польщу. Якщо такими будуть "прориви", то краще давайте без них", - уточнив Синютка.

Та додав: "Важко сказати, наскільки можна в цій ситуації сподіватися на українську владу, але вже очевидно, що для розв'язання цієї проблеми нам треба всім об'єднатися. Громадянське суспільство, українська діаспора, українські політики мають стати на захист своїх громадян закордоном, де Росія веде з кожним з нас війну поодинці, використовуючи прогалини в демократії. Я особисто готовий зробити все, що від мене залежить, щоб захистити українців поза межами Батьківщини".

Також Олег Синютка повідомив, що вже наступного тижня він і "Європейська Солідарність" ініціюватимуть зустріч з польськими колегами з метою системного розв'язання цієї проблеми. Просить також долучитися українців в Польщі.

https://www.facebook.com/oleg.synyutka/posts/1203158703205235

Як писав "Вголос", поляки на пункті пропуску “Дорогуск” затримали ветерана АТО, члена “УНА-УНСО” Ігоря Мазура 9 листопада. РФ звинувачує Мазура в тероризмі.

Відомо, що Ігор Мазур зустрівся українським консулом у Любліні.

Також віце-спікер польського Сейму Малгожата Госевська заявила, що Польща не передаватиме Ігоря Мазура РФ.

Також  стало відомо коли затриманому в Польщі Мазуру обиратимуть запобіжний захід.