Президент України Петро Порошенко заявив, що російська влада цілеспрямовано готувалась до нападу на українські кораблі.

Про це він розповів у прямому ефірі одного з українських телеканалів, пише УП.

“Вони знали. Вони готувались. Це були цілеспрямовані дії з застосуванням авіації і введенням засобів радіоелектронної боротьби, з підведенням десанту, спецназу”, – наголосив Порошенко.

Він додав, що РФ стягнула до Азовського і Чорного моря велику кількість військових кораблів, але особлива їх концентрація спостерігається в районі Керченської протоки.

“Наші моряки захищалися. Я впевнений, що метою росіян була провокація, аби ми відкрили вогонь, бажано було б когось вбити. І я не виключаю, що після цього був би сценарій, подібний до того, що відбулось у 2008 році у Грузії”, – зазначив Порошенко.

Він розповів, що, як свідчать перехоплені переговори російських моряків, команду на відкриття вогню на ураження вони отримали від свого керівництва.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

Весь склад ВМС підняли за тривогою, всі кораблі виходять у море.

Рада національної безпеки й оборони на засіданні, що почалося після півночі 26 листопада, підтримала рішення про впровадження воєнного стану в Україні на 60 діб.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.

Також “Вголос” писав, що росіяни почали стягувати війська до Керчинської протоки.

У свою чергу, Петро Порошенко заявив, що необхідність введення в Україні воєнного стану було викликано загрозою повномасштабного російського вторгнення.