Дії Росії в Керченській протоці та Азовському морі спрямовані на те, щоб створити військову передумову для нападу на Україну з моря.

Про це заявив директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв на спеціальному спільному засіданні комітету Європарламенту із закордонних справ і підкомітету з питань безпеки і оборони в Страсбурзі, повідомляє ТСН.

За словами Макеєва, захоплення російською ФСБ українських військових кораблів – це акт агресії проти України. Він зауважив, що у той момент Росія не повідомляла про перекриття Керченської протоки, а назвав такі дії “не випадковими і спонтанними”.

“Це можна розглядати тільки як акт агресії проти України щодо резолюції Генеральної Асамблеї ООН 1974 року. Росія розуміє тільки силу і з Росією потрібно вести переговори з позиції сили. Ми чули, що слово “санкції” насправді не популярне, на жаль, тут, в Брюсселі і в багатьох європейських столицях. Але, будь ласка, зрозумійте, що це єдиний мирний інструмент, яким володіють європейці, щоб зупинити російські військові дії і агресію”, – сказав Макеєв.

Як писав “Вголос”, Росія розмістила на Камчатці свої “Бастіони”.