Про це повідомив виконувач обов'язків спікера Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов сьогодні на брифінгу в Києві, передає УНІАН.

За його словами, про це заявив заступник міністра оборони України, керівник апарату Петро Мехед на зустрічі з доповідачем комітету з політичних питань і демократії ПАРЄ Христиною Зеленковою під час обговорення питання ситуації в зоні АТО й наявних фактів перебування збройних сил РФ на території України.

Мехед зазначив, що, «незважаючи на систематичне порушення РФ і незаконними збройними формуваннями мінських домовленостей, керівництво України спрямовує всі свої зусилля на припинення кровопролиття, мирне врегулювання і недопущення виникнення замороженого конфлікту на Донбасі».

«Водночас бойовики надалі цинічно і жорстоко обстрілюють позиції ЗСУ і населення, цивільні об'єкти. Основним і єдиним джерелом збройного протистояння на Сході України залишається РФ», – цитує Мехеда представник Генштабу.

Крім того, він додав, що «офіційно декларуючи зацікавленість у мирному врегулюванні конфлікту і дистанціюючись від самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», російська сторона продовжує приховані поставки зброї і підготовку незаконних збройних формувань, зокрема на власній території». 

Також, за словами Мехеда, значну частину військ РФ таємно розташовано на території України, і вона безпосередньо бере участь у бойових діях. Водночас на території Придністров'я і Криму відбувається підготовка найманців. Ці майданчики російська сторона використовує для підготовки терористів і резервістів для ведення «гібридної війни».