Росія спробує втрутитися у вибори в Литві, які мають відбутися у травні. Таким чином Москва хоче досягти того, щоб балтійську країну очолив хтось інший замість непохитно антиросійського президента Далі Грібайускайте.

Таке побоювання висловила розвідка Литви, пише УНІАН із посиланням на Reuters.

Як відомо, Литва впродовж майже всього 20 століття була під окупацією Москви. Але тепер вона користується повноправним членством в НАТО і ЄС. Російська окупація українського Криму сколихнула балтійську країну, яка тепер приймає на своїй території багатонаціональний батальйон на чолі з військами Німеччини. Ці сили повинні відбити будь-яку спробу російського вторгнення. Цього року Литва має провести президентські і регіональні вибори, а також вибори кандидатів до Європарламенту. Свої ж парламентські вибори у Литві відбудуться наступного року.

«Російська розвідка посилить свою активність під час виборчого циклу 2019-2020 років», – йдеться у звіті розвідки Литви.
«Вірогідно, що Росія спробує змінити хід виборів за допомогою інформаційних і кіберметодів», – зазначено в документі.

Зокрема, литовські спецслужби підозрюють, що Москва може почати кампанію з «поширення пропаганди і дезінформації у литовському сегменті соціальних мереж».

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відреагував на застереження литовських спецслужб, назвавши їх «нонсенсом». За його словами, Росія нібито не втручається у чужі вибори. Але попри його слова, Росію підозрюють у численних кібератаках в Естонії в 2007 році, а також спробах нашкодити системам електрозабезпечення в Україні у 2016-му.

Як писав “Вголос”, у КВУ прогнозують кібератаки та спроби інформаційного впливу з боку Росії під час виборів в Україні.

Також повідомлялось, що росіяни викрали зібрані спеціальним прокурором США Робертом Мюллером докази втручання РФ у вибори американського президента й опублікували їх у мережі.

Також “Вголос” писав , міністр юстиції Естонії заявив, що країна повинна офіційно вимагати від Росії відшкодування збитків за радянську окупацію.

Аналогічну компенсацію від Росії вимагає і Латвія.