Про це йдеться у статті The New York Times, повідомляє «Європейська правда».

Автори матеріалу нагадують, що Росія різко збільшила військовий бюджет - майже на $11 млрд у період з 2014 по 2015 рік. Москва заявляє, що надолужує недостатні інвестиції після розпаду Радянського Союзу.

Але санкції, накладені на РФ через конфлікт в Україні, зниження цін на нафту та інші фінансові проблеми призвели до ослаблення російської економіки, тому аналітики очікують, що військові витрати зменшаться.

Крім того, Росія посилила фінансування своїх баз в Арктиці: будуються нові, розширюються вже існуючі, розгортається персонал.
Аналітики кажуть, що зусилля РФ в Арктиці частково викликані зміною клімату, оскільки країна прагне використовувати і захищати морські торговельні шляхів і ресурси нафти і природного газу в районах, які стали більш доступними через танення льодовиків.

Також підкреслюється, що Росія запланувала мобілізацію більш ніж 100 тисяч військовослужбовців, а також масштабні навчання.

«Ці зусилля служать для бойової підготовки військ і демонстрації військової сили в світі. До навчань також часто включають підрозділи, які контролюють ядерний арсенал Росії. НАТО відреагувало, розгорнувши свої власні вправи», - йдеться у статті.

«Меседжі, які звучать із російських офіційних джерел, свідчать, що вони готуються до масштабної міждержавної війни. Мова йде не про миротворчі місії або боротьбу проти повстанців», - сказав Йохан Норберг зі шведського оборонного дослідницького агентства.

Військові літаки РФ продовжують порушувати або наближатися до повітряного простору інших країн, у тому числі США: «Кількість і серйозність інцидентів зростає. У листопаді в Туреччині був збитий російський літак, який за запевненнями турецької влади увійшов в її повітряний простір. Льотчик загинув, як і ще один військовий, який був у рятувальній місії».
Автори статті також нагадують про інцидент у березні 2014 року, коли пасажирський літак із 132 людьми на борту ледь не зіткнувся з російським розвідувальним літаком, що не передав свої позиції.

Крім того, Росія купує, оновлює і розвиває свою військову техніку, маючи намір модернізувати 70% свого військового озброєння до 2020 року.
«Путін намагається спровокувати США і НАТО на військові дії і створити видимість, що вони становлять загрозу для Росії в цілях зміцнення власної популярності», - вважає директор програм американо-російських відносин в Колумбійському університеті Кімберлі Мартен.